Znikopis LCD zamiast kartki papieru i długopisu

Znikopis firmy Garett

Znikopis LCD to przenośne urządzenie w postaci tabletu, które jest w stanie zastąpić nam kartkę papieru, szkicownik czy notatnik.
Urządzenie to jest dobrą alternatywą dla osób, które na co dzień lubią notować różne informacje na bieżąco, ale nie mają potrzeby zapisywania tych informacji na stałe.
Tablety te są wyposażone we wbudowany akumulator który umożliwia pracę w każdych warunkach i wszędzie tam gdzie sobie tego zażyczysz, a cykl pracy baterii na jednym ładowaniu wystarczy na około 50000 cykli czyszczenia notatek.

Na rynku dostępne są znikopisy o przekątnej ekranu od 8 do 12 cali. Warto też podkreślić że urządzenia te wykonane są w nowoczesnej technologii Reflex, która umożliwia odczytanie notatek pod każdym kątem oraz w każdych warunkach świetlnych, nawet gdy na tablet pada mocne światło słoneczne. Co do wagi urządzenia to waha się ona między 100-200g, w zależności od jego wielkości i grubości. Przedział grubości 4,5-4,8 mm daje nam możliwość schowania urządzenia praktycznie wszędzie, dzięki takim gabarytom można uplasować taki sprzęt w randze ultra cienkich urządzeń. W wielu modelach tabletów na tylnej stronie występuje linijka oraz specjalna powierzchnia którą doskonale można wykorzystać  jako podkładkę pod myszkę komputerową. Standardem jest też wbudowany magnes służący do odwieszenia urządzenia na drzwiach lodówki lub w innym miejscu.

W zestawie z tabletem oprócz instrukcji obsługi znajdziemy rysik ułatwiający pracę i zapobiegający rysowaniu pulpitu urządzenia.
Zasada działania urządzenia jest dosyć prosta –  jeśli chcemy wymazać zawartość jaka znajduje się na urządzeniu to wystarczy przycisnąć przycisk, który jest odpowiedzialny za wymazywanie treści (w zależności od producenta przycisk jest umiejscowiony w różnych miejscach).

Duży znikopis pełniący funkcję podkładki i linijki

Urządzenie posiada duże spektrum zastosowania między innymi:

  • w domu jako notatnik codziennych czynności,
  • w szkole jako brudnopis –  bo po co marnować kartki papieru?
  • dla dzieci do rysowania,
  • w pracy do notowania ważnych aspektów służbowych

Co do samych producentów to jednym z nich jest firma Garett, oferująca dużą kolorystyczną gamę tych urządzeń, które śmiało mogę polecić i są na każdą kieszeń.

Mniejsza wersja o przekątnej ekranu 8,5 cala, wadze 110 gram i grubości 4,5 mm, jest to doskonały wybór z myślą o częstym transportowaniu urządzenia w torebce, plecaku czy małej torbie do notebooka oraz dla małych dzieci do rysowania.

Większa wersja o przekątnej 12 cala i wadzę zaledwie 200 gram to produkt dla osób, które cenią sobie wygodę pracy oraz sporą przestrzeń roboczą. Powierzchnia pulpitu to aż 12 cali i powinna zadowolić każdego użytkownika. Jest to doskonały wybór do domowych notatek, na uczelnię, do szkoły czy firmy.

Podsumowując, znikopis to dobra alternatywa, jeśli nie chcemy na co dzień marnować papieru, a dodając do tego, że można pracować bezprzewodowo, jest to sprzęt niezastąpiony w codziennej pracy. Ceny za urządzenie wahają się w granicach od 50-200zł. Pierwszą propozycję kieruję do najmłodszych użytkowników znikopisów LCD, natomiast drugą do bardziej zaawansowanych czynności życia codziennego.


Zastosowanie dla Ciebie:

  • jeśli naprawdę na co dzień dużo notujesz, a nie chcesz marnować ton papieru,
  • jeśli jesteś uczniem czy studentem, który dużo rzeczy notuje na „brudno”
  • dla twojej pociechy, aby mogła się cieszyć z rysunków, które można wymazać w każdej chwili
  • dla firmy, aby twoi pracownicy mogli notować ważne rzeczy, zarazem zwiększając swoją wydajność

Łukasz Gawryjołek