Ekspres do drinka

Wyobraź sobie jak wracasz zmęczony z pracy i tuż po wejściu do domu czeka na ciebie ulubiony drink…zrobiony przez automatycznego barmana.

Madrin – bo tak się nazywa robot do robienia drinków, potrafi sporządzić aromatycznego i estetycznego drinka w około 45 sekund. Robot komponuje trunki maksymalnie z 10 składników, czyli 10 butelek różnych alkoholi lub napojów i miesza je w odpowiednich proporcjach uzyskując właściwą kompozycję i smak, tak jakby przygotował to sam człowiek.

Madrin, automat do robienia drinków

 

Madrin jest bardzo prosty w obsłudze, obsługuje się go za pomocą kilku przycisków na kolorowym wyświetlaczu i może pracować w 2 trybach:

  • Pierwszy tryb oferuje wybór jednego z 30 drinków przyrządzonych wg zapisanej w jego pamięci receptury
  • Drugi tryb – zaawansowany pozwala użytkownikowi skomponować własnego drinka ze wszystkich trunków podłączonych do robota. Można zatem zamówić drink składający się np. z 5 ml rumu i 200 ml napoju pomarańczowego, który zostanie przygotowany w kilkanaście sekund i podany do podstawionej szklanki.

 

 

Warto dodać, że Madrin dobrze się sprawdza na różnego typu imprezach gdzie wspomoże lub wyręczy stale zapracowanych barmanów lub gospodarzy, a dzięki swojemu designerskiemu i nowoczesnemu wyglądowi idealnie wkomponuje się wystrój w pubie i dyskotece.

Madrin może również stanowić idealne wyposażenie twojej kuchni lub salonu, nie zabierając przy tym za dużo miejsca (jego wymiary i ciężar to 0.3m x 0.5m, 10kg).

 

Niepodważalną zaletą Madrina jest funkcja automatycznego czyszczenia – aby umyć urządzenie wystarczy tylko wybrać program myjący, z kolei zaś wymagający ręcznego doczyszczania kielich mieszający jest szybko dostępny i łatwy w demontażu.

 

 

Uruchomienie i przygotowanie do pracy robota jest intuicyjne i proste dzięki wbudowanemu panelowi dotykowemu, a w przyszłości dodatkowo możliwe dzięki dostępowi poprzez aplikację na smartfonie. Za pomocą specjalnego menu należy określić jaki rodzaj alkoholu lub napoju zamocowaliśmy na każdym z miejsc, dzięki czemu robot będzie w stanie sporządzić właściwie każdy drink. Dla ułatwienia można zapisywać dane najczęściej używanych alkoholi w pamięci sterownika, co eliminuje potrzebę dokładnego podawania wszystkich danych za każdym razem przy konfiguracji.

 

Obecnie producent jest w fazie ostatecznych testów i udoskonaleń. Więcej informacji o automatycznym barmanie można znaleźć pod adresem www.madrin.pl bądź kontaktując się z autorami mailowo (barman.madrin@gmail.com) bądź telefonicznie (796-671-318 ; 607-587-509). Sponsor mile widziany!

 

Osobiście widziałbym Madrina w mojej kuchni w połączeniu z inteligentną siecią opartą na rozwiązaniu Fibaro (Z-Wave) , dzięki czemu po powrocie z pracy cieszyłbym się nie tylko ulubionym drinkiem, ale i odpowiednio zaaranżowanym klimatem w salonie poprzez kolorowe oświetlenie LED wraz z relaksacyjną muzyką.

 

Drogi Czytelniku, jeżeli podobał Ci się poruszany temat i chciałbyś się podzielić swoimi myślami bardzo Cię proszę o komentarz po tym artykułem.

 Łukasz Gawryjołek, iLutan

 


Zastosowanie dla Ciebie

  • Jeśli chcesz zaskoczyć innowacyjnością swoich sąsiadów lub organizujesz często spotkania ze znajomymi to powinieneś zaopatrzyć się w automatycznego barmana.
  • Jeśli lubisz nowoczesne sprzęty i design – to Madrin ładnie uzupełni wystrój nowoczesnej kuchni lub salonu.

 

image_pdfimage_print