Z-Wave Essentails – książka o automatyce domowej opartej na technologii Z-Wave

Czytam właśnie książkę „Z-Wave Essentials” Dr. Christian Paetz aby lepiej zrozumieć i prawidłowo programować i tworzyć rozwiązania oparte o sterowanie domem za pomocą technologii bezprzewodowej Z-Wave.

Książkę tą polecam wszystkim, którzy chcą dobrze zrozumieć zasady pracy sieci Z-Wave, jej budowy (w tym warstwę transmisyjną, routing, bezpieczeństwo etc). Wiedza ta jest niezbędna, gdyż znając możliwości i sposób pracy sieci Z-Wave zrozumiesz działanie funkcji dostępnych w urządzeniach takich jak Motion Controller, Smart Implant czy Dimmer 2 firmy FIBARO.

Pozycja ta nie jest dla osób zaczynających przygodę z systemem inteligentnego domu, którzy chcą jak najszybciej cieszyć się prostym sterowaniem domem. Uważam, że wiedza zawarta w książce wywołałaby efekt odwrotny i zniechęciła nowicjuszy. Ale dla osób, które lubią tak jak ja pisać nieograniczone sterowanie przy użyciu kodu w języku LUA, budować nowe urządzenia wirtualne (widgety), integrować urządzenia jest to pozycja obowiązkowa.

Napisz proszę co najcenniejszego wyniosłeś/aś po przeczytaniu „Z-Wave Essenetials” ?

O Autorze książki
Murator – Smart home na własną rękę. Jak sterować lampkami choinkowymi zewnętrznymi

Zapomniałem się pochwalić, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Murator opublikował mój artykuł o tym, jak inteligentnie sterować oświetleniem ozdobnym w czasie świąt za pomocą inteligentnego domu FIBARO.

Najważniejsze aspekty to:

  • załączenie oświetlenia podczas zapadania zmroku tak, aby lampki czy to wewnątrz na choince czy ozdobne na elewacji nie paliły się cały dzień
  • wyłączenie późno w nocy
  • możliwość załączenia i wyłączenia w zmiennym czasie, aby było wrażenie, że wykonuje to osoba będąca w domu (symulacja obecności domowników podczas wyjazdów świątecznych)

Link do artykułu w gazecie Murator: https://muratordom.pl/instalacje/inteligentny-dom/jak-sterowac-lampkami-choinkowymi-zewnetrznymi-smart-home-na-wlasna-reke-aa-3n4L-wEqb-Bzg9.html


Link do pełnego technicznego artykułu na blogu: https://ztechnikazapanbrat.pl/sterowanie-lampkami-choinkowymi/